Na severu Libanona so zaprli volišča, na katerih je približno 700.000 volilnih upravičencev v tem pretežno muslimanskem delu države izvolilo 28 poslancev v 128-članski parlament. To je bil četrti in hkrati zadnji del parlamentarnih volitev, ki so se začele 29. maja. Uradne rezultate pričakujejo šele v ponedeljek, vendar že zdaj kaže, da je v parlamentu dobila večino Harirjeva zveza, ki jo vodi sen nekdanjega premiera Rafika Haririja.
Analitiki volitev so povedali, da se je volilne udeležba v muslimanskih regijah v popoldanskih urah izboljšala in je v Tripoliju dosegla 42 odstotkov. Sicer so pričakovali približno 55-odstotno udeležbo v krščanskih delih v krščanskih delih in le 30-odstotno v muslimanskih delih na severu države.
Tokratni zadnji del volitev, ki so se začele že 29. maja, je sicer še posebej pomemben, saj mora protisirska opozicija na njem dobiti kar 21 sedežev, če si želi zagotoviti večino v parlamentu.
Štirje deli volitev
Kot prvi so na volišča 29. maja odšli volivci v prestolnici Bejrut, kjer si je zmago zagotovil vodja protisirske opozicije, sin umorjenega nekdanjega libanonskega premiera Rafika Haririja, Sad Hariri. Njegova lista je dobila vseh 19 sedežev. V drugi etapi 5. junija so na jugu Libanona, ki je pretežno šiitski, vseh 23 poslancev izbrali iz vrst koalicije prosirskih šiitskih gibanj Amal in Hezbolah.
V tretji etapi 12. junija pa je v gorovju Libanon in dolini Beka, kjer so volili 58 poslancev, dobilo največ glasov Svobodno domoljubno gibanje nekdanjega libanonskega premiera Michela Auna, ki se je nedavno vrnil iz izgnanstva. Dobilo je 21 sedežev, protisirski poslanec Valid Džumblat je dobil 19 sedežev, tretja pa je bila lista šiitskih gibanj Hezbolah in Amal z 10 poslanci.