Tujina

Hingisova dosegla 22. zmago

Hilton Head, 05. 04. 1999 16.25 |

Švicarka Martina Hingis je zmagovalka teniškega turnirja v Hilton Headu. V finalu je Hingisova, prva nosilka, premagala sedmopostavljeno igralko, Rusinjo Ano Kurnikovo s 6:4, 6:3.

Vodilna na svetovni teniški lestvici v finalu turnirja z nagradnim skladom milijon dolarjev ni imela večjih težav z Rusinjo. Hingisova je dosegla 22. turnirsko zmago v svoji karieri, v Hilton Headu pa je zmagala drugič po letu 1997, ko je postala tudi najmlajša zmagovalka v zgodovini tega tekmovanja. V finalu je v prvem nizu vodila s 4:3, Kurnikovi je uspelo izenačiti, vendar je nato zaradi napak prvi niz izgubila. Tudi v drugem nizu je imela Rusinja priložnost za preobrat, a Hingisova ni dovolila presenečenja. ''Tekma je bila zanimiva le do izida 4:4 v prvem nizu. Potem je bilo zame čisto lahko,'' je po zmagi samozavestno razlagala Hingisova in izdala tudi ''skrivnost'' dobrih iger na tem turnirju: ''Vsa pozornost je bila namenjena sestrama Williams in Kurnikovi. Spraševala sem se, kdaj bom prišla jaz na vrsto?''

Kurnikova je bila kljub porazu zadovoljna. Njen cilj, zmaga na turnirju, sicer še ni izpolnjen, a se 17-letna Kurnikova zaveda, da je vse bližje: ''To je zelo pomembno za mojo samozavest. Vse bolj izkušena postajam in mislim, da ne bom večno le poraženka v finalu.'' Hingisova je z zmago zaslužila 150.000 dolarjev, Rusinja pa se je morala zadovoljiti s polovico manjšo vsoto.