Hoona bo najprej izprašal njegov odvetnik, nato pa ga bodo navzkrižno zaslišali še odvetniki Kellyjeve družine, britanskega BBC in preiskovalne komisije. Prva faza zaslišanja je bila za Hoona precej škodljiva. Kellyjeva vdova Janice je povedala, da se je njen soprog čutil "izdanega" s strani obrambnega ministrstva po objavi svojega imena kot vira zgodbe BBC o napihovanju britanskih obveščevalnih podatkov o iraški grožnji.
Prihodnji ponedeljek bo ponovno pričal tudi nekdanji direktor za komunikacije premiera Tonyja Blaira, Alastair Campbell, ki je odstopil 29. avgusta, dan po Blairovem pričanju pred komisijo. Campbell naj bi imel glavno vlogo pri pripravi iraškega dosjeja. Na zaslišanje so poklicali tudi dva uradna Blairova tiskovna predstavnika, Toma Kellyja in Godrica Smitha.
V drugi fazi zaslišanj pa naj bi v prihodnjo sredo pričal tudi novinar BBC Andrew Gilligan, ki mu je Kelly v pogovoru 22. maja letos omenil, da je Campbell nekaj dni pred objavo britanskega poročila o iraškem orožju za množično uničevanje to spremenil, da bi bilo videti bolj "seksi".
Druga faza preiskave
Druga faza preiskave se bo osredotočila na to, kako je septembra lani nastalo sporno poročilo o iraškem orožju, kakšna je bila pri tem vloga Davida Kellyja in ali je Gilligan natančno poročal o Kellyjevih pripombah. Preiskal bodo tudi, kako je vlada obravnavala Kellyja, potem ko je ta obrambnemu ministrstvu povedal, da je bil on Gilliganov vir. V prvi fazi preiskave so v 15 dneh zaslišali 63 prič, vendar pa je po Dingemansovih besedah potrebno nekatera področja še urediti.
Kellyja, uglednega mikrobiologa in nekdanjega inšpektorja OZN za orožje v Iraku, so našli mrtvega 18. julija, potem ko je prišlo v javnost, da je bil vir navedb BBC, da je britanska vlada pred vojno v Iraku priredila poročilo obveščevalnih služb o iraškem orožju za množično uničevanje. BBC je dva dni po njegovi smrti potrdil, da je bil Kelly glavni vir zgodbe novinarja Gilligana o tem, da je Alastair Campbell priredil omenjeno poročilo.