
V napadih naj bi umrlo okoli 50 civilistov. V bližini Kandaharja je v pripravljenosti sicer kakih tisoč ameriških marincev, ki pa ukaza za zavzetje mesta še niso prejeli. Na letališče v mestu Mazar-i-Šarif so prispeli tudi prvi francoski vojaki.
Rumsfeld je poudaril, da se morajo talibanski borci, ki se še zadržujejo v Kandaharju, zadnjem oporišču talibanov v državi, predati ali pa bodo ubiti. Kot je še dejal, je talibanski voditelj, mula Mohamed Omar, svojim borcem zabičal, naj nadaljujejo z boji. Sicer je Rumsfeld potrdil, da je v Kandaharju še več tisoč talibanskih borcev, ki naj bi bili številčno močnejši v primerjavi s paštunskimi silami, ki so se povezale z ameriškimi enotami in so se že približale mestu.
Ameriški obrambni minister je ob tem opozoril, da kampanja v Afganistanu še zdaleč ni končana, utegnila pa bi trajati še celo nekaj mesecev. Vnovič je omenil tudi možnost žrtev na ameriški strani.
Britanski BBC pa je poročal, da je kanadski novinar Ken Hechtman, ki so ga več dni zadrževale talibanske enote, znova prost. Za izpustitev novinarja tednika Montreal Mirror, ki je medtem že prispel v Pakistan, talibani niso zahtevali odkupnine. Od začetka vojne v Afganistanu v začetku oktobra je v državi umrlo osem novinarjev.
Upor preživelo 80 talibanov

Krvavi upor v zaporu pri mestu Mazar-i-Šarif na severu Afganistana je preživelo 80 talibanskih borcev, ki so se skrili v nekem zabojniku. Preživeli, nekateri so huje ranjeni, so se predali in so pod zaščito Rdečega križa. Enote Severnega zavezništva so upor v zaporu zatrle v začetku prejšnjega tedna ob izdatni zračni pomoči ameriških sil. Umrlo naj bi približno 600 ljudi, pretežno jetnikov.