Tiskovni predstavnik koalicijskih sil je potrdil smrt 20 pripadnikov al Sadrovih milic, po njegovih besedah pa so koalicijske sile odgovorile na napade z raketami in strelnim orožjem, ko so preiskovale mošejo al-Sahla v tem šiitskem svetem mestu.
Po navedbi prič so koalicijske sile v soboto zvečer s tanki zrušile vrata in nasilno vdrle v dvorišče mošeje, medtem ko so območje preletavali helikopterji. Spopadi na območju mošeje, ki je blizu velike mošeje, kjer vsak petek al Sadr vodi molitev, naj bi trajali kako uro. Uničenih pa je bilo tudi nekaj okoliških stavb.
O nasilju so poročali tudi iz drugih iraških mest. V bližini Faludže so iraški uporniki popoldne napadli ameriški konvoj. Umrla sta dva Američana, pet je ranjenih. V noči na nedeljo je bilo v predmestju Basre v eksploziji rakete, ki je padla na hišo, ubita 60-letna Iračanka, ranjeni pa so bili še štirje iraški civilisti, dve ženski in dva otroka. Blizu Bakube severovzhodno od Bagdada pa sta bila danes ubita iraški policist in nek študent, ko so neznanci streljali na avtomobil, v katerem so se peljali.
Iran: Čalabi ni vohunil
Iran je zavrnil obtožbe, da naj bi član sveta prehodne iraške vlade Ahmed Čalabi vohunil za Iran, kot je v petek poročala ameriška televizija CBS, sklicujoč se na ameriške obveščevalne vire. "Imeli smo redne in stalne stike s Čalabijem in drugimi člani iraškega vladnega sveta," so sporočili z iranskega zunanjega ministrstva in poudarili, da so obtožbe o vohunjenju neutemeljene.
Iraški zakoni ne bodo veljali za koalicijske vojake
Koalicijske sile v Iraku se zavzemajo, da po predaji oblasti v Iraku, za njihove vojake ne bi veljali iraški zakoni. Ob predaji oblasti Iračanom naj bi namreč za vse v Iraku začeli veljati iraški zakoni, kar pomeni, da bi se tudi koalicijskim vojakom lahko sodilo po iraški zakonodaji. Ameriške in britanske sile pa odločno vztrajajo, da bodo za njih še naprej veljali zakoni domačih držav. Zato potekajo pregovori, da bi Varnostni svet Združenih narodov sprejel novo resolucijo glede predaje oblasti v Iraku, ki bi urejala tudi vprašanje zakonodaje, ki velja za koalicijske države v tej zalivski državi.