
Sodni proces proti Sadamu Huseinu pa naj se ne bi začel kmalu. Po pisanju dnevnika iz Savdske Arabije Al Rijad, ki se sklicuje na zanesljive vire, naj bi o prihodnosti Sadama Huseina odločili še letos, ta pa bo odvisna od izida ameriških predsedniških volitev.
Obstaja domneva, da naj bi Sadama Huseina, ki so ga ZDA razglasile za vojnega ujetnika, premestili na osamljen otok v Filipinskem otočju, kjer naj bi ostal vse do konca ameriških predsedniških volitev.

Volitve v Iraku
Generalni sekretar OZN Kofi Annan je povedal, da delo skupine predstavnikov OZN, ki v Iraku preučujejo možnosti o izvedbi volitev preden bi ZDA Iračanom predale oblast, poteka izredno dobro. Skupina predstavnikov OZN se je po prihodu v Bagdad sestala s predstavniki koalicije pod vodstvom ZDA, svetov prehodne iraške vlade, sedaj pa potekajo sestanki s posameznimi člani sveta.
"Doslej je vse dobro. Ozračje je dobro. Dobro so jih sprejeli in imeli so zelo dobre in iskrene pogovore," je o delu predstavnikov ZN povedal Annan.
Skupino predstavnikov OZN vodi osebni Annanov svetovalec, nekdanji alžirski zunanji minister Lahdar Brahimi. Po Annanovih napovedih naj bi se Brahimi v Iraku sestal tudi s šiitskih verskim voditeljem Ali al Sistanijem.
Al Sistani pa vztraja, da bi morali prehodno iraško skupščino, ki bo oblikovana do konca junija, izvoliti na neposrednih volitvah, medtem ko 15. novembra lani sklenjeni dogovor o prenosu suverenosti v Iraku predvideva, da bodo člani skupščine izvoljeni posredno. Po načrtih ZDA volitev naj ne bi izvedli pred koncem leta 2005.