Svet
Iberski polotok v temi: razlogi za izpad elektrike še neznani
Ljubljana, 29. 04. 2025 18.57 1 min branja 0

Največji mrk je na Iberskem polotoku brez elektrike pustil več kot 60 milijonov ljudi, tudi precej Slovencev, ki so se ravno v času prvomajskih počitnic tja odpravili na dopuste. V Španiji in na Portugalskem so ob pomoči energetskih podjetij iz Francije in Maroka uspeli spet vzpostaviti električno energijo, še vedno pa prihaja do motenj v prometu. Možnost kibernetskega napada so izključili. Vzroke še preiskujejo.
Več videovsebin



















































Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.