Avtorica prispevka: Nataša Briški

58-letni George Bush ni prvi politik, ki bi volivce nagovarjal z lepimi obljubami, je pa prvi, za katerega je glasovalo toliko Američanov, kot še nikoli v zgodovini za nobenega predsednika pred njim.
Po izvolitvi je Bush ob nastopu svojega drugega mandata povedal, da se ponižno zahvaljuje za zaupanje svojih sodržavljanov. Pri tem je dodal, da " s tem zaupanjem pride tudi dolžnost služiti vsem Američanom. In naredil bom vse, kar znam, da bom kot vaš predsednik to dolžnost izpolnjeval vsak dan."
Kavboj iz Teksasa

Bush naj ne bi bil izvoljen toliko zaradi svojega programa, kot zato, ker naj bi bil Američanom enostavno bolj všeč. Dobro premišljeni podobi kavboja iz Teksasa, enkrat z motorko v roki, drugič na romantičnem sprehodu s soprogo, spet tretjič v vlogi neustrašnega bojevnika, je na koncu verjelo 59 milijonov volilcev.
Med kampanjo so mu družbo delale njegove tri ženske: soproga Laura, zaradi katere se je pred leti menda odpovedal alkoholu, in dvojčici Jenna in Barbara, ki so vztrajno pripovedovali, kako pozoren, skrben in duhovit naj bi bil.

Busheva ponovna izvolitev pa je na drugi strani razočarala vsaj 55 milijonov Američanov, ki so glasovali za Kerryja. Ti ga prepoznavajo kot versko blaznega in arogantnega človeka, ki naj ne bi imel potrebnih vrlin za mesto predsednika najmočnejše države na svetu.
"Rad berem knjige s slikami"
Kljub temu, da se je izobraževal na elitnih univerzah, mu očitajo omejene intelektualne sposobnosti, iz njegovih bushizmov tipa "napačno so me podcenjevali" pa se delajo norca. Njegova najbolj priljubljena kulturna izkušnja naj bi bilo obiskovanje baseball tekem, glede prebiranja knjig pa je sam nekoč dejal, da ima v njih najraje strani s slikami. A Bush zna svoje napake odlično izkoristiti za pridobivanje novih volilnih glasov.
Evropa o Bushu
Američani ga ali sovražijo ali ljubijo. Med Evropejci Bush velja za enega najbolj osovraženih ameriških predsednikov vseh časov, in vsaj v prvem mandatu je veljal tudi za enega najbolj radikalnih. Svet deli na črno in belo, na dobro in zlo. Na zgodbe o razdeljeni Ameriki pa odgovarja: "Imamo eno državo, eno ustavo in eno prihodnost, ki nas vse združuje. Ko stopimo skupaj in delamo skupaj, potem ni več meja za veličino Amerike."

Bush, ki mu nekateri očitajo, da vodi državo kot bi bil na misijonarskem pohodu, pa pri svojem vodenju med drugim rad uporabi priljubljen stavek iz svete knjige: "Ne bom prosil za naloge enake moji moči, raje bom molil za moč, da bom kos svojim nalogam."