Tujina

Indonezija: Spopad med študenti in policijo

Džakarta, 30. 03. 1998 17.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V zadnjem v vrsti študentskih protivladnih protestov v Indoneziji, je danes v mestu Yogyakarta na vzhodu Jave prišlo do spopadov med študenti in policijo. Študenti so policijo obmetavali s kamenjem. Uradnih poročil o aretacijah ali ranjenih ni, priče pa so poročale o ranjenem študentu.

Do spopada je prišlo, ko je približno 300 študentov ene glavnih državnih fakultet, ki so zaradi hude gospodarske krize v državi zahtevali odstop predsednika Suharta, hoteli s protivladnim protestom nadaljevati po ulicah mesta. Na izhodu iz študentskega naselja jim je pot preprečilo 50 policistov in vojakov, ki so jo jih začeli obmetavati s kamenjem. Kmalu zatem so se protestniki razšli.

Prav danes je indonezijska vlada sporočila, da se bo predsednik Suharto morda srečal s predstavniki študentov, pred njim pa še ta teden obrambni minister in poveljnik vojske, general Wiranto.

  • Razvlažilnik
  • Puhalnik listja
  • Sesalnik
  • Plastična omara
  • Peč za kostanj
  • Radiator
  • Nadstrešek
  • Konvektor
  • Kamin
  • Set orodja
  • Regal