Takšna zakonodaja naj bi preprečila diskriminacijo in omogočila enakopravno obravnavanje invalidov na delovnem mestu.
Ministri za socialne zadeve petnajsterice bodo sicer na srečanju posebno pozornost namenili spremembam evropske strategije zaposlovanja in posodobitvam evropskega socialnega modela. Pri tem si člani EDF prizadevajo, da bi v evropski strategiji zaposlovanja primerno pozornost namenili tudi invalidnim osebam. Poleg tega si invalidi želijo še odprto metodo koordinacije politik v povezavi z invalidi.
Na srečanje ministrov so bili tokrat prvič neposredno povabljeni tudi člani EDF. Leto 2003 je namreč EU proglasila za evropsko leto invalidov. Ob tem je predsednik EDF Janis Vardakastanis opozoril, da utegne leto invalidov v primeru neupoštevanja zahtev gibanja invalidov postati polomija in izgubljena priložnost. Izrazil pa je tudi upanje, da bodo lahko invalidi v prihodnje sodelovali v razpravah in dejavnostih EU, povezanih z invalidi.
EDF je sicer krovna organizacija 70 evropskih nevladnih organizacij in 17 nacionalnih svetov iz držav EU in držav članic evropskega gospodarskega prostora (EEA), zastopa pa interese 37 milijonov invalidov, ki živijo v omenjenih državah.