Tujina

IRA pripravljena sodelovati

Belfast, 14. 04. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Irska republikanska armada je sinoči vladam v Londonu in Dublinu poslala poročilo, v katerem je povzela svoje poglede na najnovejše dogajanje v mirovnem procesu na Severnem Irskem in s tem izrazila svojo nadaljnjo pripravljenost na sodelovanje v severnoirskem mirovnem procesu.

IRA naj bi v poročilu izrazila pripravljenost za razorožitev
IRA naj bi v poročilu izrazila pripravljenost za razorožitev FOTO: Reuters

V poročilu naj bi med drugim šlo za prihodnost in razorožitev te organizacije, vendar pa več podrobnosti o njem zaenkrat še ni znanih. IRA je bila sicer ves čas pod pritiskom Londona, Dublina in Washingtona, da se ponovno vključi v mirovni proces, ter da se odreče nasilju in se razoroži.

Vladi v Londonu in Dublinu sta potrdili, da sta prejeli poročilo, predvidoma danes, potem ko ga bosta preučili, pa se bosta nanj tudi uradno odzvali.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV