Eden vodilnih ameriških inšpektorjev za orožje Charles Duelfer je v sredinem objavljenem končnem poročilu zatrdil, da ni našel nobenih dokazov, da je Irak po letu 1991 izdeloval katerokoli orožje za množično uničevanje. Navaja tudi, da je bila vojaška zmogljivost Bagdada po letih sankcij Združenih narodov pred lanskim napadom oslabljena.
V nasprotju z izjavami ameriškega predsednika Georgea Busha in njegovega najtrdnejšega zaveznika v vojni v Iraku, britanskega premiera Tonyja Blaira, režim iraškega predsednika Sadama Huseina pred napadom na Irak marca lani ni imel zalog biološkega in kemičnega orožja. Jedrske zmogljivosti države pa so bile v razpadu, ne v vzponu, je zapisano v poročilu Duelferja, ki vodi skupino za raziskovanje Iraka.
Poročilo so objavili manj kot štiri tedne pred ameriškimi predsedniškimi volitvami, medtem ko je v središču predvolilne kampanje prav vprašanje iraške vojne, v kateri je doslej umrlo že več kot tisoč ameriških vojakov. Poročilo tako potrjuje trditev demokratskega predsedniškega kandidata Johna Kerryja, ki meni, da je predsednik Bush hitel v vojno na podlagi napačnih obveščevalnih podatkov in da bi morali inšpektorjem ZN za orožje v Iraku dati več časa.