Iraški namestnik zunanjega ministra Tarik Aziz je ob tem iraškem stališču še dodal, da generalni sekretar ZN Kofi Annan razmišlja o tem, da bi se izognil resoluciji Varnostnega sveta, ker Izrael ne želi sodelovati s komisijo.
Drugi krog pogovorov med ZN in Irakom
Na novem krogu pogovorov sta se v New Yorku sestala iraški zunanji minister Nadži Sabri in generalni sekretar Združenih narodov Kofi Annan. Sabri je po prvem enournem srečanju z Annanom ocenil, da je bilo srečanje uspešno, in pojasnil, da sta z generalnim sekretarjem ZN začela pogovore, ki jih bosta popoldne po lokalnem času nadaljevala. Annan je že pred srečanjem dejal, da "upa, da bodo lahko čim več časa porabili za pogovore o vrnitvi inšpektorjev za nadzor nad orožjem v Irak". Iraška delegacija pod vodstvom Sabrija se bo do konca tedna srečala še z drugimi predstavniki ZN.
Po besedah neimenovanega zahodnega diplomata v Bagdadu Irak načrtuje, da bo Sabri na srečanju Annanu predal povabilo vodji strokovnjakov za razoroževanje Hansu Blixu za obisk v Bagdadu, kjer bi podpisali memorandum o načinih dela mednarodnih inšpektorjev ZN, ki se bodo predvidoma po več kot treh letih vrnili v Irak.
Od privolitve Bagdada v sprejem inšpektorjev ZN v državo ni odvisno le, kakšna bo prihodnost sankcij proti Iraku, ki so jih ZN uvedli po iraški invaziji na Kuvajt leta 1990, temveč tudi morebitni vojaški ukrepi ZDA, ki Iraku že grozijo. Mednarodni inšpektorji bi namreč med svojo misijo v Iraku nedvomno razjasnili, ali država razpolaga z orožjem za množično uničenje ali z opremo za izdelovanje takšnega orožja.