
"Pismo, v katerem Bagdad potrjuje sprejem resolucije, sem že predal pisarni generalnega sekretarja ZN Kofija Annana", je dejal iraški veleposlanik pri Združenih narodih Mohamed Alduri. "Naš odgovor je bil pritrdilen". Alduri je šest strani dolgo pismo opisal kot "brezpogojno, brez posebnih vprašanj".
"Zdaj čakamo na inšpektorje, ki naj izvajajo svoje obveznosti v skladu z mednarodnimi zakoni. To je del naše naloge, da zaščitimo svojo državo, ljudstvo in regijo pred nevarnostjo vojne, ki je prisotna," je izjavil Alduri ter dodal, da so iraške oblasti sprejele resolucijo, da bi se izognile ameriškemu napadu. Kot je povedal iraški zunanji minister Nadži Sabri, je v pismu še navedeno, da bodo upoštevali resolucijo, "četudi se zavedajo pravih razlogov, ki so vodili v sprejetje resolucije". Sabri je sicer še napovedal, da bo iraška vlada ZN naknadno poslala še eno pismo, ki bo vsebovalo pripombe Bagdada na resolucijo 1441.
Svet se je odzval pozitivno
Na iraško odločitev, da sprejme zahteve resolucije o razorožitvi Iraka, so se po svetu večinoma pozitivno odzvali. Britanski zunanji minister Jack Straw je iraško odločitev pozdravil kot "prvi korak", a opozoril, da je potrebno ostati "previden", "ker so iraške namere spremenljive". Rusija pa je pozdravila popuščanje Iraka pri vprašanju razoroževanja. "Sedaj se mora čimprej začeti proces inšpekcij ZN v Iraku," je dejal namestnik ruskega zunanjega ministra Jurij Fedotov. Dodal je še, da je Rusija še naprej pripravljena vztrajati na odpravi sankcij, ki so jih ZN proti Iraku uvedli po iraški invaziji na Kuvajt leta 1990, če bo Irak spoštoval resolucije ZN.
Georgu Bushu se mudi v vojno

Bela hiša je ob iraškem sprejetju resolucije izrazila nezaupanje in pesimizem. Irak, ki ni imel druge izbire, kot da je resolucijo sprejel, mora sedaj besede dokazati z dejanji, je povedal tiskovni predstavnik Bele hiše Scott McClellan. Zaradi nezaupanja je dal tudi Pentagon vedeti, da še ni čas za ustavitev priprav na vojaški poseg proti Iraku.
Ameriški predsednik Bush je pred novico o sprejetju resolucije znova opozoril Irak, da je zavajanja in zavlačevanja dovolj, tudi Rusija pa je Bagdad pozvala, naj sprejme resolucijo ZN. Kot je znano, je 250-članski iraški parlament včeraj zavrnil resolucijo, vendar je po mnenju analitikov to storil zgolj iz kljubovanja ameriškim zahtevam. Bela hiša je odločitev iraškega parlamenta označila kot "čisti teater". Predsednik Bush je dejal, da je zavrnitev resolucije s strani iraškega parlamenta nerelevantna, saj gre, po njegovem, za državo, ki ne pozna demokracije. Spet pa je tudi poudaril, da Iraku vlada diktator po imenu Sadam Husein in da je vse odločanje v državi v njegovih rokah.