Iranski predsednik Hatami je v nedeljskem govoru dejal, da bodo jedrske zmogljivosti uporabljali le v civilne namene, prizadevajo pa si tudi, da bi pridobili zmogljivosti za upravljanje z odpadki.
Iranski predstavniki so sporočili tudi, da so začeli s predhodnimi postopki pri postavitvi tovarne za proizvodnjo obogatenega urana. Poudarili so, da je do zagona tega objekta še daleč. Prav tako pa imajo v Iranu več rudnikov urana.
Teheran pa je ob tem sporočil, da so vsi iranski jedrski objekti odprti za predstavnike IAEA. 25. in 26. februarja naj bi v Iran prišel direktor IAEA Mohamed El Baradej, ki bo od Irana zahteval podpis dodatnega protokola k sporazumu o neširjenju jedrskega orožja, ki bo inšpektorjem dovoljeval, da nenapovedano obiščejo tudi sumljive objekte. Iran ima zaenkrat en delujoč jedrski reaktor, ki so ga izdelali s pomočjo Rusije, prav tako pa izrabljeno jedrsko gorivo vračajo v Rusijo. Rekator pri mestu Bušer bo začel delovati najkasneje leta 2004.
Teheran: IAEA je dobrodošla
Vodja iranske jedrske agencije Golam-Reza Agazade pa je ob tem za državni radio dejal, da cilj El Baradejevega obiska niso "inšpekcije", temveč obojestranska izmenjava mnenj. "Toda če bo El Baradej želel obiskati naše naprave, je dobrodošel," je še dejal Agazade in dodal, da so iranski jedrski programi po stalnim nadzorom IAEA, ki vsako leto opravi številne inšpekcije, tako da lahko vsakdo, ki ima kakršnokoli vprašanje, tega postavi IAEA. "Namen politične propagande nekaterih medijev in držav, kot so ZDA, je vreči slabo luč na naše programe," je še dejal Agazade.
Iranska napoved o izgradnji dveh tovarn za proizvodnjo jedrskega goriva in novih jedrskih central je sicer že povzročila zaskrbljenost ZDA, ki sumijo, da želi Iran jedrsko tehnologijo v Bušerju, trenutno edini iranski jedrski centrali, ki so jo zgradili Rusi in jo tudi oskrbujejo z jedrskim gorivom, uporabiti za izdelavo jedrskega orožja. Iran so ZDA sicer postavile tudi na "os zla".