Tujina

Italija odkupuje ribe

Zagreb, 20. 07. 1999 08.50 1 min branja 0

image (28)

V Italiji je zaradi odstranjevanja bomb, ki so jih letala zveze NATO spustila v Jadransko morje, do konca avgusta prepovedano ribarjenje, država pa je ribičem za izgubljeni ulov namenila 60 milijard lir. Italijanski trgovci so se zaradi tega preselili na hrvaško tržišče rib in ribe odkupujejo po veliko višjih cenah kot hrvaški ribiči. Zato ostajajo domači predelovalci rib brez surovin, so, kot piše Večernji list, opozorili predstavniki grupacije za morsko ribištvo. Če ne bi bilo italijanskih trgovcev, hrvaški ribiči ne bi vedeli kam in komu prodati ulovljene ribe, poudarja lastnik podjetja za ulov in prodajo rib s Krka Vedran Antič, ki tudi trdi, da italijanski trgovci ne povečujejo cen odkupa rib, temveč jih še znižujejo, in dodaja, da ribiči samo želijo prodati svoj ulov tistemu, ki takoj plača. Njegovemu podjetju namreč hrvaški predelovalci rib dolgujejo plačilo že od oktobra lani.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763