Tujina

Iz luksuzne trgovine v lisice

Rim, 27. 07. 2008 12.39 1 min branja 2

Italijanski policisti so dosegli novo zmago v boju proti razvpiti neapeljski mafiji.

Nakupovanje v luksuzni trgovini se za vodjo klana neapeljske mafije ni izteklo po načrtih. Zunaj ga je čakala policija. Aretirali so tudi uglednega poslovneža, ki naj bi mu pomagal.

Italijanski policisti so dosegli novo zmago v boju proti razvpiti neapeljski mafiji.
Italijanski policisti so dosegli novo zmago v boju proti razvpiti neapeljski mafiji.
FOTO: Reuters

Italijanski karabinjerji so v soboto v kraju Valmonte južno od Rima aretirali pobeglega vodjo enega od klanov neapeljske mafije, camorre. 41-letnega Adriana Graziana, znanega pod nadimkom "Profesor", so prijeli, ko je zapuščal trgovino z luksuznimi oblačili.

Med racijo v začetku maja, ko so aretirali 23 ljudi, se je uspel Graziano italijanskim oblastem izmuzniti, tokrat mu ni uspelo, aretaciji pa se ni upiral. "Profesor“ naj bi po navedbah prijetih mafijcev, ki so se pokesali za svoja dejanja, poskušal obnoviti klan z njegovim imenom. Za to naj bi imel na voljo tudi velika finančna sredstva.

Zaradi suma sostorilstva so prijeli tudi njegovega spremljevalca, sicer spoštovanega podjetnika, katerega identitete pa niso razkrili.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
KOMENTARJI2

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User300790
24. 09. 2008 18.54
naši se bolje skrivajo. najbrž policija sploh ne ve da obstajajo...
bmwejec
28. 07. 2008 07.30
O slovenski mafiji pa nič...
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425