Od leta 1995 je s prestižnih križarjenj izginilo veliko ljudi, za katerimi se je izgubila vsaka sled. V zadnjih 16 letih je tako na križarjenju izginilo 165 ljudi, iskanje katerih ni obrodilo sadov. Glede na informacije mednarodnega združenja žrtev križarjenja, ki ima sedež v ZDA, je samo letos na križarjenjih izginilo 13 oseb.
V večini primerih ostaja njihovo izginotje neznanka. So bili žrtev organiziranega kriminala ali trgovine z ljudmi? Se je mogoče zgodila nesreča, so padli z ladje ali naredili samomor? To so vprašanja, na katera sorodniki in prijatelji pogrešanih ne najdejo odgovora.
Ena od takih zgodb je tudi zgodba 24-letne Rebecce Coriam, ki je izginila marca letos. Na križarki, ki je potovala iz Mehike v Los Angeles, je delala kot animatorka mladih. Zadnji jo je videl sodelavec okoli 5.45. Zdela se mu je vznemirjena, ko jo je vprašal, kaj je narobe, mu je odgovorila, da je vse v redu ter da gre spat. Nadzorne kamere so jo ujele med sprehodom po palubi in z rokami v žepih. Potem se je za njo izgubila vsaka sled. Izginila je tudi njena kreditna kartica, vendar je ni nihče uporabil.
Glede na to, da so njeno izginotje prijavili na Bahamih, primer vodijo tam, kar ni všeč Rebeccinim staršem, ki zahtevajo, da se z zakonom določi, da se izginotje osebe preiskuje v matični državi. Starši prav tako ne zaupajo oblastem na Bahamih, saj se s primerom ukvarja le en preiskovalec. Možnost, da je 24-letnica naredila samomor, za starše ni sprejemljiva.
Družina Coriam je le ena od številnih družin, ki se srečujejo z istim problemom izgube ljubljene osebe na skrivnosten način – med križarjenjem.
KOMENTARJI (49)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.