Za izpustitev je glasovalo 18 ministrov, trije člani kabineta pa so temu nasprotovali. Ministrski zbor bo na naslednjem srečanju izpopolnil seznam zapornikov, primernih za izpustitev. Palestinci ob tem pričakujejo, da se bo Izrael pri oblikovanju seznama posvetoval tudi z njimi. Med izpuščenimi zaporniki po besedah predstavnika vlade zagotovo ne bo nikogar, ki bi bil neposredno vpleten v smrtonosne napade na izraelske cilje. Izrael pa naj bi obljubil tudi večjo fleksibilnost kot v preteklosti, saj naj bi izpustili tudi zapornike, ki še niso odslužilio dve tretjini kazni.
"To ni dovolj," je v odzivu na današnjo odločitev izraelske vlade dejal palestinski pogajalec Saeb Erekat. Poleg tega je od Izraela zahteval, naj nadaljuje s prenosom oblasti v mestih na Zahodnem bregu, kot predvideva sporazum iz februarja.
Izpustitev palestinskih ujetnikov je del mirovnega sporazuma, ki sta ga Šaron in palestinski predsednik Mahmud Abasa sklenila februarja. Kmalu po podpisu sporazuma je Izrael izpustil 500 zaprtih Palestincev ter obljubil, da jih bo izpustil še nadaljnjih 400, vendar pa je pred tem od Abasa zahteval, naj naredi več za zaustavitev skrajnih palestinskih skupin. Usoda palestinskih zapornikov je sicer stalen vir napetosti med Izraelci in Palestinci.
V pripravah na napade umrli trije Palestinci
Na območju Gaze so med pripravami na napade življenje izgubili trije člani skrajnih palestinskih gibanj. Zaradi prezgodnjega vžiga, ki je povzročil eksplozijo, je umrl 23-letni član organizacije Hamas. Dva pripadnika Brigad mučenikov al Akse pa sta življenje izgubila, ko je eksploziv razneslo v njunem avtu. Ob tem so bili ranjeni še štirje ljudje. Vsi so bili stari od 20 do 30 let, trije med njimi pa so bili v bolnišnico pripeljani v kritičnem stanju.