Tujina

Izrael izpolnjuje zahteve sporazuma

Aleksandrija, 21. 09. 1999 15.32 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Palestinski predsednik Jaser Arafat je danes potrdil, da je izraelska stran izpolnila svoje naloge pri izvajanju začasnega mirovnega sporazuma, podpisanega 5. septembra. Arafat se je v Aleksandriji že sestal tudi z egiptovskim kolegom Hosnijem Mubarakom in ga tudi obvestil o izvajanju sporazuma, pogovarjala pa sta se tudi o nadaljnjih načrtih za dokončno vzpostavitev miru v Izraelu.

Izraelska stran je po podpisu sporazuma v egiptovskem Šarm el-Šejk že izpustila 199 palestinskih zapornikov ter pod palestinsko upravo predala sedem odstotkov ozemlja na Zahodnem bregu.

Arafat je iz Aleksandrije odpotoval na Irsko, kjer se bo srečal s premierom Bertijem Ahernom, nato pa odpotoval v New York, kjer se namerava udeležiti zasedanja Generalne skupščine Združenih narodov.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV