Skupina izraelskih letal je poletela vse do severa Libanona in nad dolino Beka na vzhodu države. Po navedbah libanonskih virov so letala v odročnem mestu Akar ob meji s Sirijo povzročila paniko. Prebivalci mesta so bili namreč prepričani, da gre za zračni napad. Izraelska letala sicer pogosto kršijo libanonski zračni prostor, vendar le redko poletijo tako daleč nad libanonsko ozemlje in tako blizu sirske meje.
Odposlanec generalnega sekretarja ZN v Libanonu Steffan de Mistura je nekaj ur po preletu izraelskih letal dejal, da mora Izrael ustaviti kršitve libanonskega zračnega prostora, do katerih prihaja vsak dan.
Šaron ne bo popustil
Izraelski premier Ariel Šaron je zavrnil prošnjo svoje vojske, ki želi zmanjšati ofenzivo na Gazo, v kateri je bilo do sedaj ubitih 92 Palestincev.
Šaron namreč meni, da bi z umikom iz begunskega taborišča Džabalija vzpodbudili palestinske skrajneže k ponovnim napadom na Izrael.
Izraelska vojska je z močno ofenzivo na Gazo začela po uboju dveh izraelskih otrok. Od takrat so izraelske sile ubile 92 Palestincev.
Šaron je še napovedal, da bo 25. oktobra v parlament vložil svoj načrt o umiku z območja Gaze in posameznih delov Zahodnega brega. Če bo časovni okvir umika sprejet, bo Šaron prvi teden novembra v kneset vložil predlog zakona o odškodninah za judovske naseljence, ki se bodo morali v skladu z načrtom izseliti iz Gaze in z Zahodnega brega.
Nov napad na hišo skrajneža
Izraelska vojska je s helikopterjem napadla jug Gaze in v Rafi izstrelila raketo na hišo vodje skrajne palestinske skupine Islamski džihad Mohameda Šejka Halila, ki pa v napadu ni bil ranjen. Po poročanju bolnišničnih virov pa sta bila v eksploziji ranjena dva njegova brata. Predstavnica izraelske vojske je povedala, da dogodek še preiskujejo, saj naj bi izraelska vojska v času napada mirovala. Halil je velja za lokalnega vodjo vojaškega krila Islamskega džihada, ki se je v preteklosti že večkrat izognil poskusom atentata.