Tujina

Izraelsko-palestinska pogajanja se nadaljujejo

Tel Aviv, 24. 08. 1999 19.23 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Palestinska in izraelska delegacija sta popoldne nadaljevali pogajanja o podrobnostih uresničevanja sporazuma iz Wye Plantationa, so sporočili izraelski predstavniki.

Palestinska in izraelska delegacija, ki ju vodita Saab Erekat in Gilad Šer, se pogajata v enem izmed hotelov v Tel Avivu, potem ko sta se davi razšli v optimističnem ozračju. Izraelski radio, ki se sklicuje na visoke izraelske predstavnike, je poročal, da naj bi bil memorandum nared še pred prihodom ameriške državne sekretarke Madeleine Albright v Jeruzalem, kar naj bi se zgodilo 2. septembra.

Medtem naj bi potekale tudi priprave na srečanje med palestinskim voditeljem Jaserjem Arafatom in izraelskim premierom Ehudom Barakom, na katerem naj bi razrešili nekatera še nedorečena vprašanja, je še poročal radio, ki pa ni navedel natančnega datuma srečanja.

Glavni nerešeni vprašanji ostajata časovni okvir umika izraelske vojske z Zahodnega brega in podrobnosti glede izpuščanja palestinskih ujetnikov iz izraelskih zaporov.