Odgovornost za varnost so prevzele sile Kfor, policijska postaja v južnem delu Kosovske Mitrovice pa je zaprta, saj so ZN nadaljevali umik osebja iz tega dela mesta. Večina osebja se je preselila v francosko oporišče v srbskem delu mesta.
Evakuirali Srbe in enote ZN
Enote Kforja so zaradi varnostnih razlogov iz nemirne Kosovske Mitrovice evakuirale štab civilne uprave ZN. Vojaki so osebje preselili v francosko oporišče v tem mestu. Iz pokrajine je bilo sicer zaradi varnostnih razlogov evakuiranih tudi več tisoč Srbov, medtem ko so albanski plenilci zažgali več sto srbskih hiš. Mednarodne stabilizacijske sile v BiH (Sfor) so medtem sporočile, da na Kosovo pošiljajo okoli 160 italijanskih in britanskih vojakov.
V središču Mitrovice je sicer v petek v nekem stanovanjskem bloku spet odjeknila huda eksplozija. Gre za večnadstropni stanovanjski blok, v katerem v glavnem prebivajo Albanci, čeprav gre za tisti del Kosova, v katerem dominira srbska etnična skupina. Eksplozija v stanovanjskem bloku je bila nadzorovana, sprožile pa so jo mednarodne mirovne sile na Kosovu. Kot je povedal eden od vojakov Kfor, je šlo za akcijo, saj je v četrtek zvečer v stavbah, kjer stanujejo Albanci, prišlo do streljanja. Iz ene od njih je namreč v četrtek zvečer ostrostrelec streljal na vojake Kfor in pri tem do smrti ranil danskega vojaka. Vojaki Kfor naj bi odgovorili na napad in ustrelili ostrostrelca, kar so sile Nata pred kratkim tudi uradno potrdile.
Po vsej Srbiji shodi v podporo kosovskih Srbov
Po vsej Srbiji so popoldne izvedli več protestnih shodov v podporo Srbov na Kosovu, h katerim je pozvala srbska vlada. V vseh pravoslavnih cerkvah so zadoneli zvonovi, srbski radii in televizije so točno opoldne za tri minute prekinili program. Pred pravoslavno cerkvijo Svetega Save v Beogradu, kjer bo potekala slovesnost v spomin na žrtve novega vala nasilja na Kosovu, se je zbralo več deset tisoč ljudi. Učenci so nosili transparente z napisom Kosovo je del Srbije. Protestnega shoda, ki so ga začeli pred poslopjem srbske vlade in končali pri pravoslavni cerkvi Svetega Save, se je udeležili tudi srbski premier Vojislav Koštunica in drugi člani vlade ter predstavniki srbske pravoslavne cerkve, političnih strank in sindikatov.
V okviru protestnega shoda se je zbralo tudi dvesto srednješolcev, ki so se s kamenjem lotili hrvaške in nemške ambasade, potem pa so krenili na hrvaški konzulat in albansko veleposlaništvo, kjer jih je pričakala policija v bojni opremi. Gre za isto skupino, ki je že včeraj želela narediti isto, pa so jim njihovo namero preprečili policisti. Izgredniki so med potjo kurili kontejnerje, policija pa jih je zaustavila s solzivcem. Zaposlene na hrvaškem konzulatu so že evakuirali, prav tako tiste iz albanskega veleposlaništva, čeprav še ni jasno, ali so dejansko želeli s kamenjem napasti omenjeni dve instituciji. Po poročanju tamkajšnjih medijev so trideset srednješolcev že privedli pred sodnika za prekrške.
Božji hrami na grmadah
V Bugojnu v Bosni in Hercegovini je v četrtek zvečer zagorela streha pravoslavne cerkve, je sporočil tamkajšnji paroh Slaviša Djurić in dejanje obsodil za vandalizem. Dodal je, da je požar izbruhnil v četrtek ponoči med 22. in 23 uro. Srbski prebivalci Bugojna v Federaciji BiH so zaradi dogodka zaprepadeni in vznemirjeni. V podtaknjenem požaru je bila uničena streha cerkve, vendar pa je gasilcem uspelo preprečiti večjo gmotno škodo.
Po poročanju bosanskega radia je predsednik sveta ministrov BiH Adnan Terzić incident obsodil in dejal, da ta kaže, da v BiH še živijo ljudje, ki so se na določena dejanja pripravljeni odzvati z nacionalnim ekstremizmom. V ločeni izjavi za novinarje je še dejal, da bo policija dobila nalogo zaščititi vse objekte v BiH, ki bi bili lahko tarča napadov neodgovornih posameznikov in skupin. Bugojno je občina, v kateri je muslimansko prebivalstvo v večini, pred vojno v BiH pa so bili večinsko prebivalstvo Hrvati. Leži kakih 70 kilometrov severozahodno od Sarajeva.
Unmik pa je potrdila, da je bil med izgredi požgan tudi pravoslavni samostan Devič iz 14. stoletja, ki je eden najpomembnejših srbskih kulturnih spomenikov na Kosovu. Samostan je bil požgan, potem so se iz njega umaknili danski pripadniki sil Kfor, ki so bili dan prej poslani, da ga zaščitijo. Po navedbah Unmik je samostan sedaj popolnoma nezavarovan.
Prve britanske enote prispele v Prištino, prihajajo tudi francoski in nemški vojaki
V četrtek nekaj po polnočiso v Prištino prišle prve britanske okrepitve, ki jih je v sklopu dodatnih sil na Kosovo poslala zveza Nato, da bi okrepila kontingent približno 17.000 vojakov Kfor. Francija je pripravljena v primeru prošnje zveze Nato silam Kfor dati na razpolago 400 dodatnih vojakov. Okrepitev svojih sil v pokrajini je napovedala tudi Nemčija. Nemški obrambni minister Peter Struck je sporočil, da je v pripravljenosti že okoli 600 dodatnih nemških vojakov, ki se bodo v soboto začeli nameščati na Kosovu. Francija ima sicer na Kosovu v okviru sil Kfor nameščenih že okoli 2550 vojakov, Nemčija pa 3200.