Srbski notranji minister Dušan Mihajlović je v pogovoru za televizijsko postajo Studio B zatrdil, da bo na skorajšnjih sodnih postopkih "veliko presenečenj za javnost, ki so policiji že znana, a jih zaenkrat še ne sme odkriti". Tudi srbski premier Zoran Živković je napovedal, da bodo izredne razmere ukinili še pred pravoslavno veliko nočjo, najverjetneje 25. oziroma 26. aprila.
Vladan Batić je prepričan, da bodo izredne razmere v Srbiji, ki so jih uvedli takoj po umoru srbskega premiera Zorana Djindjića 12. marca, ukinili do pravoslavne velike noči oziroma do 27. aprila. Poudaril je, da trajanje izrednega stanja ne bo odvisno od aretacije trenutnega sovražnika številka ena v Srbiji, nekdanjega poveljnika enote za posebne operacije (JSO) Milorada Lukovića Legije. "Najpomembnejše je razkriti celotno strukturo in odkriti ali aretirati pretežni del zločinske organizacije," je dejal Batić. Policija trenutno še ni aretirala Legije ter naročnike in pobudnike atentata na Djindjića.
Batić je, podobno kot nekateri drugi voditelji članic vladajoče DOS, zadnjega jugoslovanskega predsednika Vojislava Koštunico in njegovo Demokratsko stranko Srbije (DSS) obtožil, da sta podprla protest enote za posebne operacije JSO novembra 2001, podpirala haaške obtožence, ignorirala Mednarodno sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije v Haagu in imela skrivne povezave z vojaško obveščevalno službo (KOS). Pravosodni minister je druge opozicijske stranke obtožil, da so bile neposredno povezane z atentatom na Djindjića oziroma da so aktivno sodelovala pri njegovem organiziranju.
Kot je napovedal Batić, se bo zasliševanje osumljencev in prič ter predstavitev dokazov med preiskovalnim postopkom v primeru atentata na Djinjića začelo najpozneje do 12. maja in bo zaprto za javnost, sojenje, ki naj bi se začelo jeseni, pa bo javno.