V najhujšem vojaškem incidentu med Južno in Severno Korejo v zadnjih treh letih, ko naj bi severnokorejska vojaška ladja po trditvah Seula kršila mejno črto na morju, čeprav ta ni povsem natančno določena, ter nato streljala in potopila južnokorejski patruljni čoln, so umrli štirje južnokorejski vojaki, po domnevah Seula pa naj bi bilo na strani Severne Koreje ubitih oziroma ranjenih najmanj 30 vojakov. Kljub vojaškemu spopadu je južnokorejski predsednik Kim, ki se mudi na obisku v Tokiu, napovedal nadaljevanje politike zbliževanja obeh Korej, japonski premier Koizumi pa je po navedbah tokijskih vladnih uradnikov njegove načrte podprl.
Nogomet zbližal sosedi
Sicer so se odnosi med Južno Korejo in nekdanjo kolonialno oblastjo na korejskem polotoku, Japonsko, po skupni organizaciji svetovnega nogometnega prvenstva močno izboljšali, s srečanjem med Koizumijem in Kimom pa naj bi se odnosi samo še dodatno okrepili. V skupni izjavi sta Kim in Koizumi poudarila, da bosta državi na podlagi "prijateljstva in zaupanja" dodatno okrepili medsebojno sodelovanje, povečali pa naj bi tudi izmenjavo na političnih, gospodarskih, socialnih in kulturnih področjih.
Čestitke Pjongjanga za četrto mesto na SP
Predsednik severnokorejske nogometne zveze je medtem presenetljivo izrazil čestitke južnokorejski nogometni reprezentanci, ki je na svetovnem nogometnem prvenstvu dosegla četrto mesto. "Ta uspeh je učinkovit prikaz predanosti in vztrajnosti korejskega naroda v svetu," je v pismu svojim kolegom zapisal predsednik severnokorejske nogometne zveze.
ZDA obsojajo Severno Korejo
Poveljnik ameriških sil v Južni Koreji, general Leon LaPorte, pa se j v Seulu z južnokorejskim obrambnim ministrom Kim Dong Shinom dogovoril za okrepljen vojaški nadzor Severne Koreje. Kako bodo ZDA ta okrepljen nadzor tudi izvajale v praksi, za zdaj še ni znano. ZDA imajo sicer v Južni Koreji 37.000 vojakov, ki naj bi skrbeli za pomoč obrambi Južne Koreje pred njeno severno sosedo, s katero sta bili v začetku 50. let tudi v vojni.