Notranji minister Rašad al-Alimi je izjavil, da je uspešno izvedbo napada omogočila skupna uporaba vseh sredstev, ki jih imajo na razpolago ZDA in Jemen. Al-Harti in njegovi spremljevalci, ki so skupaj z njim izgubili življenje, naj bi načrtovali nove napade na strateške objekte, je še dodal minister in tako upravičil njihovo usmrtitev.
Al-Alimi je še dodal, da ameriški uradniki ne bi smeli enostransko seznaniti javnosti s podrobnostmi o napadu, ampak bi morali po njegovem mnenju počakati in izdati skupno sporočilo. Namesto tega pa naj bi nekateri v Washingtonu pohiteli in skušali predstaviti akcijo kot samo ameriško.
Nekateri plemenski voditelji so vlado v Sani po tem, ko je postalo jasno, da je CIA izvršila umor šestih domnevnih teroristov z njenim dovoljenjem, močno kritizirali, neznanci pa so po navedbah očividcev v torek na hišo nekega visokega častnika jemenske tajne službe v Sani odvrgli ročno granato. Prišlo je le do gmotne škode, domnev o povezavi z lovom na teroriste Al Kaide pa varnostne sile zaenkrat še niso potrdile.
Šest jemenskih državljanov, domnevnih pripadnikov teroristične mreže Al Kaida, je bilo ubitih, ko je njihovo vozilo med vožnjo po puščavi na vzhodu Jemna zadela vodena raketa, izstreljena iz letala brez posadke vrste predator. Napad je organizirala ameriška obveščevalna agencija CIA, glavni cilj pa je bil Al-Harti, ki so ga ZDA med drugim bremenile sodelovanja pri napadu na ameriški rušilec USS Cole v Jemnu oktobra 2000, v katerem je umrlo 17 ameriških vojakov.