
Provladni beloruski poslanci so poudarili, da gre za očitno vmešavanje v beloruske notranje zadeve. Condoleezza Rice, ki je režim v Minsku v sredo označila kot "zadnjo diktaturo v srcu Evrope" in dejala, da je "čas za spremembo režima v Belorusiji", se je medtem danes v Vilniusu ob robu zasedanja zunanjih ministrov zveze NATO sestala s predstavniki beloruske opozicije.
Avtoritarni beloruski predsednik Aleksander Lukašenko, ki je na čelu Belorusije že več kot desetletje, se na poziv Riceove še ni odzval, provladni poslanci pa so ga označili za vmešavanje. Poslanec Nikolaj Čerginec je tako menil, da gre za poziv k strmoglavljenju zakonito izvoljenih oblasti v Belorusiji. "To je vrnitev v čase hladne vojne," je dejal Čerginec. Nekdanji predstavnik v Lukašenkovem predvolilnem štabu Dmitrij Bulahov je menil, da nobena država na svetu nima pravice vsiljevati svoje volje suverenim državam.

Poziv Riceove je izzval tudi odziv ruskega zunanjega ministra Sergeja Lavrova, ki je dejal, da Rusija ne podpira spremembe režima. "Zainteresirani smo za razširitev naših odnosov z Belorusijo na gospodarskem, socialnem in ostalih področjih. Verjamemo, da se demokratičnega procesa ne da vsiliti od zunaj. Naši interesi so enostavni. Želimo, da je regija, ki nas obdaja, stabilna, da bi se Rusija lahko počutila varno in ne ogroženo," je povedal Lavrov.
Riceova se je v Vilniusu sestala tudi s skupino predstavnikov beloruske opozicije. "Mislimo na vas. Občudujemo vaš pogum in občudujemo vašo odločenost. Tudi če se zdi težavna in dolga, obstaja pot do demokracije v Belorusiji," je dejala ameriška sekretarka.