
Viktor Juščenko je priznal, da se boji za varnost svoje družine. Pojasnil je, da njegova žena Katarina in trije otroci bivajo na skrivni lokaciji zunaj Kijeva. "Moji otroci ne morejo v šolo. Mislim, da je najhuje že za nami, še vedno pa ni dovolj varno za mojo družino," je dejal in hkrati ocenil, da se bo počutil varnega šele po političnem preobratu v državi. Juščenkova osebna varnost bo najpomembnejša v ponovitvi drugega kroga volitev, ki bo 26. decembra.
Po mnenju Juščenka je še posebej osovražena njegova žena, saj ima poleg ukrajinskega tudi ameriško državljanstvo, zaradi česar jo mnogi obtožujejo, da je agentka ameriške obveščevalne agencije Cia.
Juščenko je še spomnil, da so ga med volilno kampanjo neznanci poskušali zastrupiti, zaradi česar še vedno čuti posledice. Njegov obraz je otekel in je pokrit z ekcemi. Dogodek je še vedno nerazjasnjen. Kot je dejal, se sam spomni le tega, kako je bil nekaj tednov pred volitvami na večerji z visokimi predstavniki ukrajinskih tajnih služb (Sbu), na kateri je nenadoma izgubil zavest.
Rusiji se Ukrajine ni treba bati

V petek je ukrajinsko vrhovno sodišče razglasilo rezultate volitev za neregularne, saj so odkrili nepravilnosti. Dva tedna protestov na ulicah v korist zahodno usmerjenega Juščenka so državo pripeljali skoraj do razdelitve na dva dela. Prav tako je Evropa izrazila nezadovoljstvo do ruskega povsem odprtega podpiranja dosedanjega premiera Viktorja Janukoviča.
Juščenko je še zatrdil, da se Rusija v primeru njegove izvolitve s strani Ukrajine nima česa bati, čeprav z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom nista v najboljših odnosih. Putin sicer odločitve ukrajinskega sodišča še ni komentiral, na srečanju z Leonidom Kučmo pa je izrazil podporo k nasprotovanju ponovitve volitev.
V Moskvi shoda za in proti Juščenku
V Moskvi sta potekala dva shoda, na katerih so protestniki izražali svoje stališče do krize v sosednji Ukrajini. Prvi shod, ki so ga organizirali ruski liberalci, je bil v podporo Juščenku. Na njem so se zbrali večinoma mlajši ljudje, ki so nosili oranžne šale in vzklikali: "Umaknite šape z Ukrajine!" Po njihovem prepričanju Rusija vodi "agresivno politiko ekspanzionizma" do svoje sosede. Drugi shod pa so sklicali komunisti, ki obsojajo prozahodnega Juščenka in menijo, da bo njegova zmaga na ponovljenem drugem krogu predsedniških volitev pomenila "razbitje Ukrajine". Večinoma je šlo za starejše ljudi, ki so nosili rdeče zastave in transparente s pozivi ruski diplomaciji, naj "prekine širjenje Zahoda v Ukrajino".
Poljsko sodelovanje pri rešitvi krize

Poljski predsednik Aleksander Kwasniewski bo sodeloval v tretjem krogu pogovorov za rešitev ukrajinske krize. Na okrogli mizi bodo prav tako sodelovali visoki predsavnik Evropske unije za zunanjo politiko Javier Solana, predsednik Litve Valdas Adamkus in predstavnik spodnjega doma ruskega parlamenta dume Boris Gryzlov.
Kwasniewski, osrednja figura v regiji, je v času največje ukrajinske politične krize dvakrat odpotoval v Kijev.
Kwasniewski je dejal, da podpira rusko posredovanje v Ukrajini, vendar bi se morali tuji posredniki po njegovem mnenju izogibati dajanju vtisa, da si prizadevajo za točno določen izid.