Tujina

Kabul grozi ZDA zaradi zahteve po sojenju Bin Ladenu

Kabul, 10. 11. 1998 14.32 1 min branja 0

image (28)

Talibanske oblasti v Afganistanu so danes opozorile Združene države Amerike, da bodo ogrozile življenja ameriških državljanov po svetu, če bodo vztrajale pri zahtevi po sojenju domnevnemu teroristu Osami bin Ladenu.

Oblasti v Kabulu, ki so Bin Ladenu ponudile zatočišče v Afganistanu, so sporočilo posredovale preko svoje radijske postaje Radio Charia.

''Američani bodo dosegli le izbruh sovraštva na območju in v muslimanskem svetu, ki jih bo stal na stotine milijonov dolarjev,'' je dodal radio.

Ameriško sodstvo je Bin Ladena obtožilo dveh atentatov na ameriški veleposlaništvi v Keniji in Tanzaniji 7. avgusta, v katerih je umrlo več kot dvesto ljudi, ranjenih pa je bilo več tisoč. Za prijetje Bin Ladena so ZDA ponudile pet milijonov dolarjev nagrade.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420