Slovenija

Kako se je spremenilo dojemanje dela med generacijami?

Ljubljana, 29. 09. 2022 18.56 1 min branja 1

Študentsko delo

Delavci generacije baby boom naj bi bili marljivi, generacije X samostojni, generacije Y pri delu sproščeni. T. i. digitalni nomadi najmlajše generacije Z pa na trg dela šele vstopajo in so zato marsikomu kot delavci še neznanka. Če je za naše starše veljalo, da sta jim največ pomenila varnost in pravočasno plačilo, naši generaciji ekipno sodelovanje in pohvala, najmlajši delavci svoje zahteve usmerjajo višje. Pravzaprav na glavo obračajo vse, kar je do sedaj na trgu dela veljalo: danes se mora delodajalec truditi, da obdrži delavca, ki ne samo, da ne bi delal čez vikend, popoldan ali ponoči, enkrat na delovni teden bi bil na primer prost. Kaj vse se spreminja?

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Kuku456
29. 09. 2022 20.44
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763