Po podatkih seizmologov teheranske univerze je bilo središče potresa v kraju Bujn-Zahra na območju pokrajine Kazvin, 200 kilometrov severozahodno od Teherana. Po podatkih predstavnikov rdečega polmeseca je potres prizadel osem iranskih pokrajin. Kasneje so se zgodili še štirje močnejši popotresni sunki. Uničenih je 5000 domov, 25 tisoč ljudi ostalo brez bivališč. Potres je poškodoval tudi številne kulturne spomenike, med drugim mavzoleje in mošeje. Območje province Kazvin je sicer eno največjih industrijskih središč v Iranu, kjer imajo sedež podjetja številna majhna podjetja za proizvodnjo izdelkov za prehrano in zdravstvene namene.

Kot je poročal radio Teheran, so na prizadetih območjih postavili številne šotore, kjer bodo namestili ljudi, ki so v potresu ostali brez svojih domov. Reševalcem pri iskanju žrtev in preživeli izpod ruševin pomagajo tudi helikopterji, ki pomagajo pri odvažanju trupel, dobavi vode in drugih potrebščin za preživele.
Namestnik guvernerja pokrajine Kazvin je povedal, da je bilo v potresu 60 vasi iz območja mest Bujzahra in Avadž v pokrajini Kazvin uničenih od 50 do 90 odstotno.
Lokalni radio pa je poročal, da je več kot polovica hiš v okoli dvajsetih vaseh, ki ležijo v okolici mesta Kazvin popolnoma uničenih. V eni sami vasi blizu Aveja je umrlo približno 80 ljudi. Število žrtev pa je le začasno. Večina porušenih hiš je bila zgrajena iz nekvalitetne opeke iz gline.

Po besedah prefekta Abgarma, nedaleč od Bujn-Zahra, Amirja Taherhanija sredstva lokalnih oblasti za odpravo posledic potresa zaradi ogromne škode ne zadoščajo več. Lokalne oblasti so že pozvale k pomoči prizadetim, oblasti na državni ravni pa so odprle bančne račune, na katerih zbirajo sredstva za prizadete prebivalce. Med državami iz tujine sta se že odzvala Turčija in Kuvajt, ki sta v Iran poslala najnujnejšo pomoč.
Iranski predsednik Mohamed Hatami je izrazil sožalje iranskemu narodu in notranjemu ministrstvu naročil sodelovanje z drugimi agencijami, da bi prizadetim čimprej dostavili pomoč. Iranske oblasti so v prizadetih območjih razglasile tridnevno žalovanje.
Iran leži na zelo potresnem območju, ponekod v državi potrese zaznavajo celo dnevno, pogosto zahtevajo veliko žrtev predvsem zaradi slabo zgrajenih poslopij in konstrukcijskih napak.
Eden najhujših potresov v državi je leta 1963 stresel prav območje, ki ga je prizadel današnji potres. Umrlo je 12.225 ljudi, uničenih pa je bilo 124 vasi. 10. maja 1997 pa je področje prizadel potres z močjo 7,1 stopnje po Richterjevi lestvici, v katerem je umrlo 1560 ljudi.
Po podatkih slovenskega veleposlaništva v Teheranu med žrtvami potresa ni slovenskih državljanov. Položaj v državi sicer na veleposlaništvu skrbno spremljajo, s pristojnimi so v stalnem stiku.