
Lynne Cheney, podpredsednikova soproga, je ogorčeno dejala, da je demokratski predsedniški kandidat John Kerry slab človek, ker uporablja takšne poceni politične trike. Soproga demokratskega podpredsedniškega kandidata Elizabeth Edwards se je na drugi strani sicer vprašala, ali se morda mati ne sramuje svoje lastne hčere. Kerry pa je izjavil, da v omembi Mary Cheney ne vidi nič slabega, saj je želel s tem zgolj pohvaliti 'močne družine', ki se morajo s to temo spopadati. Poleg tega je poudaril, da so kampanjo v zvezi s vprašanjem homoseksualnosti sprožili republikanci, saj želijo z ustavnimi spremembami prepovedati homoseksualne poroke.

Omemba lezbične Mary se jim ne zdi problematična, saj je sama aktivna članica očetove kampanje, poleg tega pa jo je Cheney sam vrgel na politični oder, ko je na predvolilnem zborovanju povedal, da ima hčer, ki je lezbijka. "Če boste govorili s Chenneyjevo hčerjo Mary, ki je lezbijka, vam bo povedala, da se je tako rodila in da to ni bila njena izbira," je v soočenju Kerry odvrnil Bushu, ki je pred tem izjavil, da ne ve, ali se človek za homoseksualnost odloči ali se takšen rodi. Cheney, ki so ga te izjave zelo ujezile, se sicer ne strinja z Bushevo pobudo o spremembi ustave in ima isto stališče kot Kerry, namreč, da naj vprašanje homoseksualnih porok urejajo zvezne države same.

Cheneyja je z lezbično hčerko oplazil tudi podpredsedniški kandidat John Edwards na njunem edinem televizijskem soočenju, ko mu je čestital, da si upa govoriti o tem, da ima lezbično hčer in da jo ima še naprej rad. V normalnem svetu to ne bi bilo nič posebnega, vendar pa je Cheney v letošnji predvolilni kampanji v neprijetnem položaju. Njegova glavna volilna baza je krščanska desnica, ki na homoseksualnost gleda kot na nečloveško izprijenost. Bush, ki je v paru s Cheneyjem večinoma igral vlogo zmerneža, je glede homoseksualnosti nastopil kot skrajnež, Cheney pa je prisiljen požreti cmok, če noče izbirati med politiko in hčerko. Zaradi tega je tudi Edwardsovo prisiljeno pohvalo sprejel s kratkim izrazom hvaležnosti, nato pa dejal, da o tem več nima kaj za povedati.
Gledanost predsedniške debate presegla končnico baseballa

Američani znajo včasih tudi presenetiti. Raziskava gledanosti sredinih televizijskih programov je pokazala, da si je zadnje televizijsko soočenje med predsedniškima kandidatoma, republikancem Georgeom Bushem in demokratom Johnom Kerryjem, ogledalo kar 51,2 milijona gledalcev. Čeprav je to manj kot 62,5 milijona ljudi, ki si je ogledalo prvo soočenje v Miamiju 30. septembra, pa je še vedno krepko več od 15,2 milijona ljudi, kolikor si je v sredo ogledalo dve tekmi končnice prvenstva v baseballu.
Američane letošnje volitve zanimajo precej bolj kot leta 2000, saj si je takrat tri predsedniška soočenja med Georgeom Bushem in demokratom Alom Goreom ogledalo skupno 122 milijonov gledalcev, letošnja med Bushem in Kerryjem pa 160 milijonov gledalcev.