Tujina

Kinkel zavrnil zahteve Rugove po neodvisnosti Kosova

Bonn, 25. 06. 1998 12.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nemški zunanji minister Klaus Kinkel je na današnjem srečanju z vodjo kosovskih Albancev Ibrahimom Rugovo v Bonnu zavrnil zahteve Rugove po neodvisnosti Kosova. "Na Kosovu si prizadevamo za rešitev, ki bi predvidevala avtonomijo pokrajine, česar drugega pa ne moremo podpreti," je poudaril Kinkel.

Rugova se je zavzel za "neodvisno, nevtralno Kosovo" z zagotovili za tam živeče srbsko manjšino, prvi korak pri tem pa bi lahko bil mednarodni protektorat. Mednarodno skupnost je pozval, naj ustavi napade srbskih varnostnih sil na vasi, kjer prebiva albansko prebivalstvo; šele po ustavitvi nasilja se lahko začnejo pogovori z jugoslovanskim predsednikom Slobodanom Miloševićem, je dodal.

Kinkel pa je povedal, da zahodne države razmišljajo o prekinitvi diplomatskih odnosov z Beogradom, če Milošević ne bo izpolnil svojih obljub o politični rešitvi kosovske krize. Obenem je oborožene Albance pozval, naj z nadaljnjimi akcijami ne zaostrujejo "skrajno napetega položaja".

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo