Kar zadeva odnose z ZRJ, ima Makedonija s to državo še vedno nerešeno vprašanje skupne meje. ''To je eno od vprašanj, za katera nikoli nisem pričakoval, da utegnejo biti sporna,'' pravi Gligorov in spominja, da sta s Slobodanom Miloševićem med pogovori oktobra 1995 v Beogradu prišla do skupne ugotovitve, da meja med dvema državama nikoli ni bila sporna.
''Nimam konkretnih dokumentov, toda pogovarjal sem se z več predsedniki nekdanjih jugoslovanskih republik in nihče ne dvomi, da sta se Milošević in Tudjman dogovorila o razdelitvi Bosne. Njun interes je bil, da se poveča Hrvaška z razpadom Jugoslavije, ter da se hrvaški narod zedini, na drugi strani pa, da se s priključitvijo Republike srbske k Srbiji uresniči del srbske nacionalne zamisli. Milošević je bil na lastno nesrečo v vseh vojnah na napačni strani,'' trdi Gligorov.
Drži, da je Makedonija dobila od zveze NATO manj, kot pa je dala. NATO je veliko obljubljal, dokler ni dobil soglasja za prihod svojih čet, pa tudi ko je bilo zaradi njegovih napačnih ocen število beguncev s Kosova večje, kot pa je pričakoval. '' Domneve zveze NATO, da bo hitro končala posel, so bile popolnoma napačne. Namesto samo nekaj dni, je to trajalo 78 dni in Milošević še vedno sedi na svojem mestu,'' pravi makedonski predsednik Kiro Gligorov.