Oblasti na Kitajskem ugotavljajo, da si večina tamkajšnjih žensk želi več otrok. Okrog 70 odstotkov Kitajk tako ni zadovoljnih s politiko enega otroka na družino. Vendar pa je slednja zelo stroga in dosledna. Vsak par, ki si jo drzne ignorirati, je prisiljen plačati visoke kazni, starša pa pogosto spremlja tudi diskriminacija na delovnem mestu. Oblasti, ki tovrstne politike ne nameravajo spreminjati, zagotavljajo, da je preprečila stotine milijonov rojstev in pripomogla k temu, da so ljudje postali premožnejši. Kitajska je sicer država z najštevilčnejšim prebivalstvom. Tam namreč živi več kot 1,3 milijarde ljudi, zato so konec 70. sklenili, da pari ne bi smeli imeti več kot enega otroka.
Kitajski časnik China Daily, ki je objavil rezultate omenjene raziskave, je citiral tudi predstojnika nacionalne komisije za načrtovanje družine Jianga Fana, ki je dejal, da “nekatere matere mislijo, da so edinci obsojeni na samoto in lahko postanejo razvajeni”. S tem se strinja tudi 26-letna Lin Ying, ki pravi, da so edinci vse življenje osredotočeni samo nase. Prav zato se je mnogih prijel vzdevek 'mali cesar', saj jih starši zasipavajo s pozornostjo in darili.
Kljub rezultatom raziskave namerava komisija za načrtovanje družine z enako politiko do konca leta zadržati število ljudi pod 1,36 milijarde. “Ta politika je temelj ekonomije države,” je prepričana komisija.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.