Tujina

Kitajsko veleposlaništvo v Beogradu gori, štirje hudo ranjeni

Beograd, 08. 05. 1999 12.24 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Letala zveze NATO so v soboto zgodaj zjutraj zadela kitajsko veleposlaništvo v Novem Beogradu. Dvonadstropno poslopje je zagorelo, več ljudi pa je bilo po podatkih policije ranjenih.

Policija drugih podatkov ni posredovala, televizija CNN pa poroča, naj bi bilo ranjenih 27 ljudi. Nekaj naj bi jih bilo še vedno ujetih v gorečem poslopju, ki so ga že obkrožili gasilci. Zagorel naj bi tudi hotel Jugoslavija, ki je v bližini kitajskega veleposlaništva, torej v predelu Novi Beograd ob reki Savi.

Letala zveze NATO naj bi po poročanju italijanske agencije ansa napadla tudi poslopje notranjega ministrstva, sedež vojske in policije, in sicer v nocojšnjem drugem napadu na Beograd. Vse tri zgradbe ležijo v središču mesta.

Po zadnjih podatkih so bile hudo poškodovane štiri osebe, štiri pa lažje.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi