Tujina

Končan prvi krog pogajanj

Ramala, 08. 11. 1999 16.36 1 min branja 0

image (28)

V Ramali blizu Jeruzalema se je danes končal prvi, uvodni krog pogajanj med izraelsko in palestinsko delegacijo o dokončnem statusu palestinskih ozemelj.

Na srečanju naj bi se dogovorili predvsem o poteku pogajanj in o oblikovanju posebnih delavnih skupin, odgovornih za vprašanja, povezana s statusom Jeruzalema, z vrnitvijo palestinskih beguncev in mejami palestinske entitete, je sporočil tiskovni predstavnik palestinske delegacije.

Vodja palestinske delegacije Jaser Abed Rabo pa je ob začetku pogajanj poudaril, da brez umika Izraela iz Zahodnega brega, Gaze in vzhodnega dela Jeruzalema, ustanovitve palestinske države ter vrnitve in izplačila odškodnine palestinskim beguncem sporazuma nikoli ne bo mogoče doseči.

Drugi krog pogajanj naj bi se v Ramali nadaljeval v četrtek.

  • 1
  • 2
  • 3-LBX
  • 5 - UX
  • 4 -NX
  • 6-RX
  • 7 - RZ
  • 9 LM
  • 8
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1506