O zaključku iskanja poroča ameriška televizija CNN, ki se sklicuje na neimenovani vir iz ameriške obveščevalne skupnosti. Iskanje orožja za množično uničevanje se je končalo skoraj dve leti po tem, ko je ameriški predsednik Bush ukazal napad na Irak, ker naj bi režim Sadama Huseina skrivaj izdeloval in skrival zaloge tovrstnega orožja.

Neimenovani vir je še povedal, da bo posebna skupina sedaj pregledala na stotine dokumentov, da bi našla morebitne nove sledi. Vodja skupine Charles A. Duelfer se je že vrnil iz Iraka in pripravlja končno poročilo. V predhodnem, delnem poročilu, ki ga je Duelfer napisal marca leta 2003, je zapisano, da Irak nima zalog orožja za množično uničevanje in da ni pričel s programi za njegovo izdelovanje. V poročilu še piše, da so bili vsi tovrstni poskusi preprečeni v prvi zalivski vojni, po kateri je režim Sadama Huseina tudi prenehal z nadaljevanjem jedrskega programa.

Vendar pa poročilo tudi omenja, da je Irak poskušal obiti sankcije Združenih narodov in obdržati zmogljivosti, ki bi mu omogočile nadaljevanje programa razvoja orožja za množično uničevanje v nedoločeni prihodnosti.
Večina osbja, ki je bila vključena v iskanje tovrstnega orožja je bilo razporejenih na nove naloge v Iraku, predvsem na boj proti upornikom.
Priprli osumljence za atentat
Ameriške sile so priprle šest osumljencev, ki naj bi bili vpleteni v umor bagdadskega guvernerja Alija la Hajdarija. Osumljence so priprli po današnjem napadu ameriške vojske na neko hišo v Bagdadu. Dva od priprtih naj bi bila neposredno vpletena v umor.
Predstavnik ameriške vojske general Jeffery Hammoda je povedal, da sta bila napad na hišo in priprtje osumljencev posledica namigov lokalnih virov, operacijo pa so izvedli brez enega samega strela. Osumljence trenutno zaslišujejo.
Nasilju ni konca

Oboroženi neznanci so v sredo v Bakubi, 60 kilometrov severovzhodno od Bagdada, napadli visokega predstavnika tamkajšnjih lokalnih oblasti. Po besedah očividcev so se napadalci ustavili avtomobil, v katerem se je peljal Džavad Kazem Ibrahim in ga ustrelili.
O incidentih poročajo tudi iz drugih delov Iraka. Dva iraška vojaka sta bila v sredo ubita v eksploziji avtomobila bombe v Mosulu, še dva pa sta bila ranjena. Eksplozija je odjeknila v bližini ameriške vojaške patrulje, so potrdili na ameriškem vojaškem poveljstvu.