Tujina

Kwasniewski: Širitev ne bo povzročila delitev

Varšava, 16. 10. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Poljski predsednik Aleksander Kwasniewski je Ukrajini zagotovil, da širitev Evropske unije, s katero se bo prihodnja zunanja meja povezave prestavila na poljsko-ukrajinsko mejo, nikakor ne bo povzročila novih delitev v Evropi.

Aleksander Kwasniewski: Zagotovilo Ukrajini, da Poljska ne bo neprijetna soseda
Aleksander Kwasniewski: Zagotovilo Ukrajini, da Poljska ne bo neprijetna soseda FOTO: Reuters

Ukrajina ima v evropskih povezovalnih procesih veliko vlogo in širitev EU je iz povezovalnih procesov ne bo izključila, je izjavil poljski predsednik, ki mu je v Varšavi na konferenci v torek uspelo zbrati tako predstavnike ukrajinske vlade kot opozicije.

Ukrajinski predsednik Leonid Kučma na konferenco sicer ni prišel, čeprav je bil vabljen, se pa naj bi danes v Varšavi udeležil pogovorov s Kwasniewskim in unijinim zunanjepolitičnim predstavnikom Javierjem Solano. Nemška tiskovna agencija dpa tudi poroča, da naj bi se srečanja udeležil še švedski premier Goeran Persson. Omeniti gre, da je Poljska v svojih razmišljanjih o prihodnji vlogi EU in svoji vlogi v povezavi že izrazila željo, da bi prevzela pobudo za razvijanje odnosov EU z državami evropskega Vzhoda, ki se v EU ne bodo vključile.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi