Tujina

Letaki po Sarajevu zoper praznovanje božiča

Sarajevo, 25. 12. 1997 13.08 1 min branja 0

image (28)

Na sarajevskih ulicah so se sinoči nekaj ur pred polnočnico pojavili letaki, ki so pozivali muslimane, naj ne praznujejo božiča.

Besedilo na dveh straneh, ki ga je podpisala neznana Organizacija mladih islamskih borcev, poziva "muslimanske brate, naj ne slavijo s kristjani njihovega praznika". Sledijo navedki "mislecev Islama", ki napadajo katoliško vero. "Kako si lahko musliman dovoli sodelovati pri praznovanju njihovega praznika, simbola njihove odpadniške vere?" se sprašujejo mladi islamski borci.

Na polnočnici se v Sarajevu tradicionalno zberejo Bosanci vseh veroizpovedi, čeprav je večina prebivalcev muslimanov. Sarajevski nadškof Vinko Puljić je med mašo dejal, da je zgrožen nad lepakom, saj bi katoliki radi zgradili srečnejšo prihodnost z drugimi, drugačnimi.

Sarajevska katedrala je bila med polnočnico nabito polna; veliko zbranih je dejalo, da niso kristjani. Policija je pred katedralo pazila, da ne bi bilo kakega terorističnega napada. Več cerkva in samostanov na območjih BiH, ki jih nadzorujejo muslimani, je bilo namreč v zadnjih mesecih tarča napadov.

  • katalog
  • Set orodij
  • Električni prekopalnik
  • Vrtna hiška
  • Akustični panel
  • Drsna vrata
  • Kopalniško pohištvo
  • Visokotlačni čistilnik
  • Robotska kosilnica
  • Regal
  • bauhaus - lestev
  • akumulatorske  škarje
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534