
Ruska obveščevalna služba FSB je potrdila, da sta za eksploziji letal krivi potnici s potnima listoma na imeni Satsita Džebirhanova in Amanta Nagajeva, ženski čečenskega porekla, ki sta bili na seznamu potnikov. Preiskovalci si sicer še vedno prizadevajo identificirati ostanke trupel teh dveh potnic, je sporočil predstavnik FSB Nikolaj Zaharov.
Ruski predsednik Vladimir Putin je pred tem danes v Sočiju, kjer je na pogovorih gostil francoskega kolega Jacquesa Chiraca in nemškega kanclerja Gerharda Schröderja, strmoglavljenje letal, v katerih je umrlo 89 ljudi, povezal s teroristično mrežo Al Kaida. "Mednarodna, z Al Kaido povezana teroristična skupina, je prevzela odgovornost za razstrelitev dveh letal," je dejal Putin. "To dokazuje, da so uničujoči elementi v Čečeniji povezani z mednarodnim terorizmom," je dodal.

Kot je še povedal Putin, so, medtem ko je vlogo Al Kaide pri strmoglavljenju potrebno še preveriti, eksplozije na krovu letal dejstvo. Putin, ki je še povedal, da morajo tezo o atentatih ruske varnostne sile še dokazati, je pred tem izrazil sožalje svojcem žrtev, ni pa želel neposredno komentirati vzroka strmoglavljenj. "Borili smo se, borimo se in še se bomo borili proti njim (teroristom)," je še poudaril.