Tujina

Lindrosov 11. ''hat trick''

New York, 10. 12. 1999 18.30 |

New Jersey Devils so s 4:0 premagali Chicago Blackhawks in se s 15. zmago utrdili v vrhu lige NHL. Vratar Martin Brodeur je zabeležil 23 obramb in to proti ekipi, ki je v zadnjih dveh tekmah dosegla 14 zadetkov. Tako je 38. v karieri ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Eric Lindros je v srečanju s Toronto Maple Leafs vknjižil svoj 11. ''hat trick'' v karieri. Prva dva zadetka je dosegel v prvi tretjini, zadnjega pa le dobro minuto pred koncem srečanja. Z zmago se je Philadelphia po točkah izenačili s Phoenixom na čelu lige.

V Uniondalu v New Yorku sta se srečali najslabši ekipi prvenstva - N. Y. Islanders in Montreal Canadiens. Oboji so imeli za seboj nič kaj spodbuden niz rezultatov, tako da je bilo edino vprašanje, kdo se bo veselil redke zmage. Na koncu so čestitke sprejemali gostje, ki so zmagali s 4:2 ter tako po štirih porazih spoznali okus uspeha.