
Volitve niso potekale v Podgorici in Hercegnovem, ker je v teh dveh mestih prišlo do predčasnih volitev spomladi 2000. Tedaj je v Podgorici s tesno večino zmagala vladajoča zveza Demokratične stranke socialistov (DPS) črnogorskega predsednika Mila Đukanovića in Socialdemokratske stranke (SDP) Ranka Krivokapića, v Hercegnovem pa tako imenovani projugoslovanski blok.
DPS in SDP sta imela do včerajšnjih volitev oblast v dvanajstih, zveza Skupaj za Jugoslavijo, v kateri sta Socialistična ljudska stranka (SNP) Predraga Bulatovića in Srbska ljudska stranka (SNS) Božidarja Bojovića, pa v osmih občinah. V Ulcinju bodo tudi v prihodnje na oblasti stranke črnogorskih Albancev.
Liberalna zveza (LS) Miodraga Živkovića, ki se že več kot deset let zavzema za samostojno Črno goro, se je volitev udeležila samostojno in po prvih neuradnih podatkih dobila večino odborniških mandatov (16) samo v svoji "trdnjavi" Cetinju, kjer bo morala deliti oblast z DPS (15 mandatov) in SDP (1 mandat), ali pa s projugoslovanskim blokom, ki je dobil samo 1 mandat.
DPS je zadovoljna z izidom sredinih volitev, njeni predstavniki pa so izpostavili, da je vladajoča stranka popravila svoj položaj glede na lanske parlamentarne volitve, medtem ko naj bi njena največja nasprotnica SNP povsod zabeležila nekoliko slabši uspeh. Vodja SNP Predrag Bulatović pa je zatrdil, da so projugoslovanske stranke kljub precej manjšemu odzivu volilcev "napravile korak naprej na poti do dokončne rešitve državne in politične krize v Črni gori". Izpostavil je še, da so bile včerajšnje volitve "nepoštene, nedemokratične in neenakopravne".
Nevladni organizaciji CEMI in CeSID sta ocenili, da je razmerje sil na črnogorskem političnem prizorišču ostalo približno enako kot pred volitvami. Zveza DPS in SDP sta dobili celo nekoliko več podpore volilnega telesa kot lani, članice zveze Skupaj za Jugoslavijo pa naj bi nekoliko poslabšale svoj položaj.