
Državni volilni urad je na svoji spletni strani objavil, da se je referenduma udeležilo 45,56 odstotka volilnih udeležencev. To je manj od zahtevanih 50 odstotkov, kljub temu pa naj bi bil referendum veljaven, saj je za vstop Madžarske v EU glasovalo več kot dva milijona od osmih milijonov volilnih upravičencev. Vlada je sicer pričakovala 70-odstotno volilno udeležbo. Dokončni uradni rezultati bodo znani v torek.
Kot je na svoji spletni strani še objavil madžarski državni volilni urad, je za vstop Madžarske glasovalo več kot tri milijone volivcev, proti pa jih je bilo približno 585.000.

Evropska komisija pozdravila izid referenduma
Izide sobotnega referenduma o vstopu Madžarske v EU so z navdušenjem pozdravili na Evropski komisiji v Bruslju. "Izid madžarskega referenduma, ki tesno sledi jasnima "da" na Malti in v Sloveniji, je izjemna priložnost za veselje," so v pisnem odzivu zapisali v Bruslju, kjer so Madžarom med drugim zagotovili tudi, da z vstopom v povezavo ne bodo izgubili pravic, ki jih imajo kot suveren narod.
Z močno podporo članstvu v Uniji so madžarski volivci odločili, da želijo svojo prihodnost graditi v močni in združeni Evropi. Ta odločitev označuje tudi konec tragične ločitve Madžarske od družine demokratičnih narodov Evrope in je jasen znak prepričanja v evropsko integracijo kot najboljši način za ohranitev miru in blagostanja, kaže pa tudi na enotnost pri varovanju identitete in krepitvi vrednot v globaliziranem svetu, je zapisala komisija.