Svet

Madžarska in Nemčija že cepita s tretjim, poživitvenim odmerkom

Budimpešta/Berlin, 04. 08. 2021 18.45 1 min branja 0

Cepljenje starejših

Vedno več držav se pred jesenjo v strahu pred zelo nalezljivo delta različico koronavirusa odloča za novo cepilno strategijo: državljanom ponujajo tretji, poživitveni odmerek. Kot prva evropska država je v nedeljo s tretjim odmerkom začela svoje državljane cepiti Madžarska, v ponedeljek so se podobno odločili tudi Nemci. Že septembra se bodo lahko s poživitvenim odmerkom cepili tisti z oslabljenim imunskim sistemom, ranljivi in upokojenci. Kaj pa Slovenija? Bomo pri nas ubrali enako strategijo? In kaj se bo zgodilo s statusom cepljenih, ki so cepivo prejeli med prvimi? Ta namreč pri nas velja le devet mesecev, kar pomeni, da jim poteče že prihodnji mesec.

Koronavirus pasica nova
  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763