Potem ko je v petek na spornem območju v Rumenem morju potonila ladja južnokorejske mornarice, reševalci še vedno iščejo morebitne preživele člane posadke. Možnosti, da bi 46 pogrešanih mornarjev preživelo, so vedno manjše. Reševalne akcije sicer še vedno trajajo, je pa danes med potapljanjem umrl eden izmed reševalcev, enega pa so poslali na zdravljenje.
Južnokorejski predsednik Lee Myung Bak, ki je obiskal sporno območje v Rumenem morju, se je srečal tudi z mornarji in svojci žrtev, pri tem pa je vojaškim častnikom dejal, da mora Južna Koreja ohraniti vojaško pripravljenost, dokler se Severna Koreja ne bo odrekla programu jedrskega orožja. Zaradi petkovega brodoloma pa bi se morala vojska temeljito pripraviti na vsakršen premik Severne Koreje, je dodal Lee.
Po navedbah južnokorejske vojske še ni povsem jasno, kaj je povzročilo eksplozijo, zaradi katere je 1200-tonska ladja z več kot 100 ljudmi na krovu potonila. Dokazov, da bi bila v brodolom vpletena Severna Koreja, pa ni nobenih. Sam obrambni minister Kim Tae Young je v ponedeljek dejal, da bi eden od razlogov lahko bila mina, ki bi jo na območje splovil Pjongjang.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.