Tako meni Daily Mirror, The Times piše, da je Putin premagal Blaira, medtem ko Independet ocenjuje, da je Blairova misija v Rusiji propadla. Ruski časniki pa poročajo, da Putin ni popustil Britancem in Američanom, ki želijo pridobiti glas za resolucijo ZN o Iraku, ki predvideva avtomatično uporabo sile. Tako Novje Izvestja piše, da Putin ni popustil, saj naj ne bi bilo objektivnih informacij o morebitnem razvijanju orožja za množično uničenje v Iraku.

Daily Mirror: Blairov pretirani optimizem, po katerem naj bi Moskva podprla Veliko Britanijo in ZDA, je bil ohlajen na sramoten način. Petkov polom v Rusiji je dokaz, da je britansko zunanje ministrstvo popolnoma neprimerno razbralo položaj v Moskvi. Kljub temu da je ameriški predsednik George Bush vse bolj osamljen v podpori napadu proti Iraku, pa Putinov "ne" za Blaira ni poraz, temveč zmaga za skupnost, ki jo mora tudi premier sprejeti na tak način.
The Sun: Putinova zaušnica Blairu in Bushu je natančno takšna novica, kot si jo želi slišati Sadam Husein. Putin se je v petek strinjal z Blairom o nujnosti bolj odločne resolucije o inšpekcijah razoroževanja v Iraku, vendar je pri tem zavrnil uporabo sile. Po srečanju je namestnik ruskega zunanjega ministra Juri Fedotov dejal, da naj Moskva ne bi podprla britanskega predloga resolucije, ki grozi Iraku z vojaško operacijo, če ta ne bo sodeloval z inšpektorji za razoroževanje.
Novje Izvestja: Putin ni popustil, saj ocenjuje, da informacije, v skladu s katerimi naj bi Irak razvijal orožje za množično uničevanje, niso objektivne. Britanska in ruska stran nista uspeli doseči dogovora o ceni ruske podpore uporabi sile. Ne ZDA ne Velika Britanija namreč Rusiji ne morejo zagotoviti, da bo lahko sklenila naftne sporazume z Irakom po obdobju Sadama Huseina, saj ne vedo, kakšna bo politika novega režima.