
Nemška kanclerka Angela Merkel predstavlja "nevarnost za demokracijo v Nemčiji." To je le ena od pikrih obtožb na račun nemške kanclerke, ki jih je v svoji knjigi z naslovom Botra zapisala nekdanja članica Merkline stranke Gertrud Höhler.
Höhlerjeva v svoji knjigi na zelo kritičen način opisuje Merklino željo po oblasti. Če je verjeti govoricam, je Merklova popolnoma besno odložila časopis Frankfurter Allgemeine Zeitung, potem ko je v njem prebrala le nekaj vrstic iz knjige.
300 strani dolga knjiga, ki jo je napisala 71-letna publicistka, zaupnica nekdanjega nemškega kanclerja Helmunta Kohla, vsekakor ima potencial, da postane uspešnica.
Številne kritike na račun Merklove
Merklova, ki se jo je v političnih krogih prijel vzdevek mama (Mutti), je v knjigi poimenovana kot botra. Avtorica pravi, da je nemška kanclerka "vzpostavila tiho različico avtoritarne oblasti." Med drugim Merklovo opisuje kot žensko, ki krade ideje svojih političnih nasprotnikov, in žensko, ki se le površno ozira na etične standarde, parlament in zakone, oziroma kot žensko, za katero politična morala ne velja.
Knjiga nosi podnaslov "Kako Angela Merkel rekonstruira Nemčijo." Avtorica namreč meni, da bi morala druge evropske voditelje skrbeti Merklina želja po oblasti, saj želi Evropo prikrojiti Nemčiji.
To, da avtorica opozarja na izginjanje demokracije v Nemčiji in Evropi, sicer ni nič novega. Nov je le vidik, da v tem procesu po mnenju Höhlerjeve eno od glavnih vlog odigra Merklova. Höhlerjeva knjigo posveča vsem, "ki so se ugriznili v jezik." Koliko je takih v Merklini stranki Krščanska-demokratska unija (CDU), sicer ni jasno.
KOMENTARJI (81)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.