Tujina

Milijarda za obnovo Bama

Ženeva/Rim, 09. 01. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Združeni narodi so donatorskim državam sporočili, da bo obnova v potresu porušenega iranskega mesta Bam stala milijardo dolarjev.

Svetovni program za prehrano(WFP) je sicer danes začel trimesečno akcijo, v kateri bodo 100 tisoč ljudem, ki so v potresu ostali brez strehe nad glavo, razdelili prepotrebna živila. WFP je sporočil, da bodo s humanitarno pošiljko, vredno 2,9 milijona dolarjev in težko 6.500 ton, vsakemu pomoči potrebnemu posamezniku zagotovili dnevno količino kruha, riža, olja, sladkorja, peciva in soli.

Žalovanje za žrtvami potresa (Foto: Reuters)
Žalovanje za žrtvami potresa (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

S sedeža WFP v Rimu so še sporočili, da je potres uničil okoli 85 odstotkov hiš in infrastrukture, med drugim tudi bolnišnice in šole.

Po ocenah Združenih narodov naj bi dolgoročna rekonstrukcija Bama stala od 700 milijonov do milijarde dolarjev, so sporočili v dokumentu, ki so ga predali predstavnikom 48 držav, zbranim v Ženevi, zaradi koordinacije pomoči Iranu po katastrofalnem potresu v Bamu, v katerem je življenje izgubilo več kot 35 tisoč ljudi.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV