Tujina

Milošević: NATO je hotel vzpostaviti nacizem

Beograd, 26. 11. 1999 21.37 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Jugoslovanski predsednik Slobodan Milošević je danes zvezo NATO obtožil, da so na Kosovu skušali vzpostaviti nacizem. Milošević je spregovoril na slovesni podelitvi medalj pripadnikom srbske vojske, ki so sodelovali v kosovskem konfliktu poudaril pa je tudi, da se bo Jugoslavija borila za Kosovo, v katerem bodo vsi posamezniki enakopravni. Izrazil je tudi prepričanje, da bodo civilizacijske vrednote, za katere se borijo, zmagale nad mračnimi silami.

Milošević je še poudaril, da je bila vojna, v kateri so se borili, ena najbolj nepravičnih vojn, saj njihovi nasprotniki sploh niso upoštevali možnosti, da se bodo Srbi branili.

Po trditvah lokalnih oblasti je v zadnjih nekaj mesecih s Kosova odšlo približno 230.000 Srbov ter drugih ljudi, ki niso albanske narodnosti.